Grozs

Preču iegādes noteikumi

Preču iegādes noteikumi. DISTANCES LĪGUMS


  VISPĀRĪGIE NOTEIKUMI

 1. SIA "Elitera", vienotais reģ.Nr. 41503065207, turpmāk – Pārdevējs, interneta veikalā www.elitera.lv piedāvāto preču pārdošana Pircējam notiek saskaņā ar Latvijas Republikas Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 10.pantu un Ministru kabineta 2014.gada 20.maija noteikumiem Nr. 255 "Noteikumi par distance līgumu", Pārdevējam un Pircējam slēdzot šo distances līgumu.
 2. Visas www.elitera.lv izvietotās preces tiek pārdotas par cenām, kas norādītas pie preces pasūtījuma iesniegšanas brīdī. Cenas ir norādītas euro valūtā, tajās ir iekļauti visi nodokļi, tai skaitā Pievienotās vērtības nodoklis. Preces cenā netiek iekļauta maksa par preces piegādi.
 3. Akcijas cenas precēm un preču grupām ir spēkā, kamēr attiecīgā prece atrodas Pārdevēja noliktavā.
 4. Pircējs veic pasūtījuma apmaksu priekšapmaksā ar bankas pārskaitījumu uz Pārdevēja bankas norēķinu kontu.
 5. Preču piegādes veidi un termiņi

  5.1. Pircējs var izvēlēties vienu no sekojošiem preces saņemšanas veidiem:

  • prece tiek saņemta Pārdevēja veikalā Saules ielā 70, Daugavpilī, Latvijā;
  • piegāde ar SIA “Omniva”, reģ.nr. 40103527192, Omniva pakomātu starpniecību Latvijā, Igaunijā, Lietuvā;
  • piegāde ar VAS “Latvijas pasts”, reģ.Nr. 40003052790, starpniecību Latvijā;
  • piegāde ar Pārdevēja kurjera starpniecību Latvijā, Igaunijā, Lietuvā;
  • piegādes nosacījumi un cena uz citām valstīm, neskaitot Latviju, Lietuvu un Igauniju, tiek precizēta un saskaņota ar Pircēju individuāli.

  5.2. Maksa par preces piegādi tiek noteikta atkarībā no izvēlētā piegādes veida, ar ko Pircējs tiek iepazīstināts pasūtījuma noformēšanas laikā.

  5.3. Pasūtījums tiek komplektēs/izpildīts 7 darba dienu laikā no apmaksās saņemšanas dienas un nodots attiecīgajām piegādes dienestam tālākai piegādei. Precīzs piegādes termiņš ir atkarīgs no izvēlēta piegāde dienesta piegādes nosacījumiem, izvelētā piegādes veida un kurjeru noslogojuma. Pasūtījuma izpildes termiņš un piegāde var būt kavēti sakarā ar svētkiem un/vai lielu noslogotību.

  5.4. Kad pasūtījums būs piegādāts pasūtījumā noradītajā piegādes punktā, Pircējs saņems paziņojumu. Pasūtījumu jāizņem 7 dienu laikā. Neizņemtie sūtījumi tiks atgriezti Pārdēvēja noliktavā. Atkārtota izsūtīšana tiks veikta par papildus maksu.

  5.5. Piegādes ar kurjeru tiek veiktas darbā dienās. Kurjerdienests sazinās ar Pircēju pirms veikt piegādi. Kurjers mēģinās piegādāt pasūtījumu 2 reizes. Ja otrā reize būs neveiksmīga, pasūtījums tiks atgriezts Pārdēvēja noliktavā un atkārtota izsūtīšana tiks veikta par papildus maksu.

  5.6. Ja izvēlēta pasūtījuma saņemšana veikalā ELITERA (Daugavpilī), pasūtījumu jāizņem 3 veikala darba dienu laikā pēc īsziņas par pasūtījuma gatavību saņemšanas.

 6. Pirms sākt lietot preci, Pircējam jāiepazīstas ar preces lietošanas instrukciju un prece jālieto saskaņā ar tās ražotāja norādījumiem, atbilstoši Preces īpašībām un paredzētajam lietošanas mērķim.
 7. Pārdevējs nodrošina www.elitera.lv piedāvātajām precēm garantiju atbilstoši attiecīgās preces ražotāja noteiktajam garantijas termiņam un noteikumiem un saskaņā ar Latvijas Republikas Patērētāju tiesību aizsardzības likumu un citiem saistošiem Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem.
 8. Pircējs ir tiesīgs izvirzīt Pārdevējam prasībām un pretenzijas rakstiski saistībā ar konstatēto preču brāķi vai neatbilstību aprakstam, garantijai. Prasības, pretenzijas pieteikšana un izskatīšana notiek saskaņā ar Latvijas Republikas Patērētāju tiesību aizsardzības likumu un citiem saistošiem Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem.
 9. Pārdevējs neuzņemas atbildību par gadījumiem, kad prece netiek piegādāta Pircējam Pircēja nepatiesi un/vai neprecīzi norādītas informācijas dēļ. Ja pasūtījuma izpildes gaitā tiek konstatēts, ka Pircējs ir izdarījis preces pasūtījumu, norādot nepatiesu un/vai neprecīzu informāciju, Pārdevējam ir tiesības neizpildīt tādu pasūtījumu un vienpusēji atkāpties no noslēgtā distances līguma, par to informējot Pircēju.

 10. ATTEIKUMA TIESĪBU IZMANTOŠANA

 11. Pircējam ir tiesības atgriezt iegādāto preci Pārdevējam, izmantojot atteikuma tiesības, 14 (četrpadsmit) kalendāra dienu laikā no dienas, kad Pircējs ir saņēmis preci vai preces (preču) daļu. Lai izmantotu atteikuma tiesības, Pircējam ar nepārprotamu paziņojumu uz Pārdevēja e-pastu: jāinformē par lēmumu atteikties no šā līguma. Pircējs var izmantot atteikuma veidlapas paraugu, bet tas nav obligāti.
 12. Pircējs ir atbildīgs par preces kvalitātes un drošuma saglabāšanu atteikuma tiesību realizēšanas termiņā, tajā skaitā iepakojuma pilnīgu un nevainojamu saglabāšanu.
 13. Pircēja pienākums ir 7 (septiņu) dienu laikā pēc rakstveida atteikuma nosūtīšanas atgriezt preci Pārdevējam. Pircējam par saviem līdzekļiem jānogādā preci Pārdevēja veikalā “Elitera” Saules ielā 70, Daugavpilī, LV-5401, Latvija.
 14. Pārdevējs 30 dienu laikā no Pircēja rakstveida atteikuma saņemšanas dienas atmaksā Pircējam to naudas summu, kura par preci samaksāta līdz līguma izbeigšanas brīdim. Pārdevējs ir tiesīgs neatmaksāt Pircējam tā samaksāto naudas summu par preci, kamēr Pircējs nav atdevis preci vai arī nav iesniedzis preces atdošanu vai nosūtīšanu apstiprinošus dokumentus.
 15. Atteikuma tiesības nevar izmantot, ja:

  1. ) ja prece tika izgatavota pēc Pircēja norādījumiem un mērītas preces (piemērām, audumi, kuri nogriezti pēc Pircēja norādītās metrāžas, tekstila izstrādājumi, kas tika izgatavoti pēc Pircēja individuālajiem izmēriem), kā arī visi tekstila izstrādājumi ar izšuvumiem, kas uztaisīti pēc Pircēja norādījumiem un/vai personalizētiem uzrakstiem un tekstiem.
  2. ) Pircējs ir lietojis, mazgājis preci un veselības un higiēnas apsvērumu dēļ nevar atdot to atpakaļ (piemēram, lietota un/vai mazgāta gultas veļa, gultas piederumi un dvieļi u.c.).
  3. ) Citos 2014.gada 20.maija Ministru kabineta noteikumos Nr.255 "Noteikumi par distances līgumu" noteiktajos gadījumos.

 16. PRIVĀTUMA POLITIKA

 17. Veicot pasūtījumu www.elitera.lv un iesniedzot savus datus, Pircējs apstiprina, ka viņš piekrīt iesniegt Pārdevējam savus personas datus un neiebilst, ka Pircēja iesniegtos personas datus Pārdevējs apstrādās pasūtījuma izpildes nolūkos, kā arī mārketinga nolūkos.
 18. Pircējs piekrīt Pārdevēja jaunākās informācijas, piemēram, par cenu atlaidēm, jauniem pakalpojumiem, īpašām akcijām u.tml., saņemšanai uz Pircēja norādīto e-pastu. Pircējam ir tiesības atteikties no jaunumu saņemšanas, nosūtot attiecīgu ziņu uz Pārdevēja e-pastu: info@elitera.lv.
 19. Pārdevējs nodos pasūtījuma piegādei nepieciešamus Pircēja iesniegtus datus, kompānijai, kuru Pircējs izvēlējas veicot pasūtījumu kā piegādātāju, kuras mīnētas 1.5. sadaļā, Pārdevējs nenes atbildību par 1.5.sadaļā minēto kompāniju privātuma noteikumiem.
 20. Veicot pasūtījumu www.elitera.lv Pircējs apstiprina, ka viņš ir informēts par savām tiesībām iepazīties ar saviem personas datiem, ko Pārdevējs apstrādā, kā arī veidu, kādā tie tiek apstrādāti, pieprasīt labot vai iznīcināt savus personas datus. Pieprasījumu jānosūt rakstiski un Pārdēvēja e-pastu: info@elitera.lv.
 21. Pārdevējs nodrošina Pircēja datu saglabāšanas drošumu un konfidencialitāti, saskaņā ar LR un ES normatīvajiem aktiem.
 22. Pārdevējs neuzglabā elektroniski noslēgtā distances līguma kopiju.

 23. SPECIEĀLIE NOTEIKUMI. IZŠUVUMS

 24. Terminoloģija

  1. ) Mašīnizšuvums – izšuvums, kas izstrādāts datorprogrammā un izpildīts ar automātisko izšūšanas mašīnu (ierīci), kas darbojas pamatojoties uz specialista-dizainera izstrādāto maketu un uzstādījumiem speciālā izšūšanas datorprogrammā (turpmāk tekstā – izšuvums)
  2. ) Dūriens – atkārtojams izšūšanas elements, kas veidojas ar diegu starp diviem caurdūrumiem.
  3. ) Izšuvuma makets - ar datorprogrammas palīdzību sagatavotā skice, kas atspoguļo izšuvumā izmantojamo objektu veidu, fontu, savstarpējo novietojumu un savstarpējo izmēru attiecību. Tas nesatur izšuvuma vizualizāciju uz preces.
  4. ) Izšuvuma paraugs – e-veikala katalogā izvietota bilde, uz kuras redzams izšuvumus uz tekstila izstrādājuma. Tāda bilde var būt gan elektroniski izveidota izšuvuma vizualizācija, gan fotogrāfija, gan arī cits attēls, kurš dot Pircējam iespaidu par to kā izskatās konkrēts izšuvums.
 25. Diegi un palīgmateriāli

  1. ) Izšūšanai tiek pielietoti 100% poliestera diegi - Parastais diegs, šie diegi nekrāsojas un nesaraujas.
  2. ) Izšūšanai tiek pielietoti specializēti metalizētie diegi, kas imitē izšuvumu ar zeltu vai sudrabu. Diegiem piemīt metalizēts spīdums un raupjums.
  3. ) Izšūšanai tiek pielietoti citi specializēti diegi, piemērām atstarojami, ar krāsu gradientu utt. pēc Pircēja individuālajā pieprasījuma/pasūtījuma.
  4. ) Par specializēto diegu izmantošanu Pārdevējs var noteikt papildus maksu.
  5. ) Izšuvuma stabilizēšanai tiek lietoti arī stabilizējošas pamatnes un ūdenī šķīstošās plēves pēc Pārdevēja uzskatiem un saskaņā ar tehnoloģiju.
 26. Izšuvuma paraugi un izšuvuma maketi

  1. ) Veikala katalogā tiek piedāvāti vairāki izšuvumu paraugi, attiecīgi kuriem tiek piedāvāts tekstila izstrādājumu klāsts, uz kuriem var pasūtīt šī parauga izšuvumu. Paraugi tiek uztaisīti gan kā izšūto tekstila izstrādājumu fotoattēli, gan kā elektroniski veidoti maketi, kas vizualizēti uz tekstila izstrādājuma, vai citi attēli.
  2. ) Izšuvuma paraugs, izšuvuma makets, kā arī fotoattēls nevar uzticami atspoguļot izšuvuma krāsas, ņemot vērā dažādus ekrānu uzstādījumus, apgaismojumu utt., dzīvē šis krāsas var atšķirties.
  3. ) Pasūtījuma izpildes procesā Pārdēvēja atbildīgais darbinieks izvēlas izšuvuma diegu krāsas pats, ja Pircējs komentārā nav norādījis konkrētas krāsas. Diegu krāsas tiek izvēlētas atkarībā no izšuvuma parauga, tekstila izstrādājuma krāsas utt., un var atšķirties no izšuvuma paraugā/maketā redzamām krāsām.
  4. ) Pēc Pircēja pieprasījuma izšuvuma makets var būt saskaņots pirms izšūšanas. Viens izšuvuma makets tiek izveidots, saskaņā ar pasūtījumu un pēc Pircēja pieprasījuma tiek nosūtīts viņam e-pastā saskaņošanai. Turpmākie izšuvuma maketa labojumi/saskaņojumi, kas būtiski maina paraugā redzamo izšuvumu, piemēram - burtu fonta maiņa, izšuvuma elementu dzēšana/ pārvietošana, papildināšana – notiek par papildus maksu. Cena būs atkarīga no Pircēja uzdevuma, kas izteikts rakstiski, kā atbilde uz izšuvuma maketa saskaņošanu, sarežģītības. Cena tiek paziņota Pircējam pirms uzdevuma izpildes. Uzdevums tiks izpildīts un papildus izšuvuma makets tiks nosūtīts saskaņošanai pēc apmaksas saņemšanas. Pircējs var atteikties no uzdevuma pirms apmaksas.
  5. ) Pircējs var uzreiz pieprasīt saskaņošanai vairākus viena izšuvuma parauga maketus, piemēram ar dažādiem burtu fontiem, krāsām, vai dažādu izšuvumu elementu izvietojumu, ņemot vērā ka viens makets ir bezmaksas un katrs sekojošais maksā sākot ar 2 EUR. Cena būs atkarīga no Pircēja uzdevuma, kas izteikts rakstiski pasūtījuma komentārā vai e-pastā, sarežģītības. Cena tiek paziņota Pircējam pirms uzdevuma izpildes. Uzdevums tiks izpildīts un izšuvuma maketi tiks nosūtītu saskaņošanai pēc apmaksas saņemšanas. Pircējs var atteikties no uzdevuma pirms apmaksas.
 27. Izšuvuma teksts un burtu fonti.

  1. ) Noformējot pasūtījumu ar teksta izšuvumu Pircējam jānorada šo tekstu preces kartītē, lodziņā “izšuvuma teksts”. Ja lodziņā nekas nav norādīts, tiek pieņemts ka izšuvuma teksts paliek tāds pats, kā uz izšuvuma parauga. Ja Pircējs vēlas papildināt izšuvuma paraugā redzamo tekstu ar savu uzrakstu – Pircējam jāieraksta lodziņā “izšuvuma teksts” pilnu tekstu kuru jāizšuj, gan to, kas redzams paraugā, gan savu papildinājumu.
  2. ) Pārdevējs nav atbildīgs par kļūdām tekstā kuru norādīja Pircējs. Pircējam uzmanīgi jāpārbauda teksta kļūdas pirms pasūtījuma apstiprināšanas un apmaksas.
  3. ) Pircējs var labot izšuvuma tekstu informējot par to Pārdēvēju rakstiski un pirms pasūtījuma apmaksas/nodošanas izpildei. Ja pasūtījuma izpilde/izšūšana jau uzsākta, tekstu izlabot nevar, izņemot gadījumus kad tas tehniski ir iespējams. Gatava izšuvuma labošana ir maksas pakalpojums. Cena būs atkarīga no Pircēja uzdevuma, kas izteikts rakstiski, sarežģītības. Cena tiek paziņota Pircējam pirms uzdevuma izpildes. Uzdevums tiks izpildīts, izšuvuma teksts labots pēc apmaksas saņemšanas. Pircējs var atteikties no uzdevuma pirms apmaksas.
  4. ) Izšuvuma teksts tiek izšūts ar burtu fontu, kurš izvēlēts/paradīts uz izšuvuma parauga. Pārdevējs atstāj sev tiesības mainīt burtu fontu un/vai teksta izvietojumu bez papildus saskaņošanas ar Pircēju gadījumos ja to prasa tehniskie iestādījumi, teksta valoda, vai teksta apjoms. Pircējs ir tiesīgs pieprasīt izšuvuma maketa saskaņošanu, saskaņā ar šo noteikumu 23.punkta nosacījumiem.
  5. ) Teksta krāsu, izvietojumu utt. izvēlas Pārdevējs , līdzīgi paraugam , ja Pircējs nav norādījis savas velmes.
  6. ) Burtu lielums/izmērs ir atkarīgs no burtu fonta, uzraksta valodas un garuma.
 28. Individuālā dizaina (attēla) izstrāde un izšuvums.
  1. ) Pircējs var pasūtīt individuālā dizaina (attēla) izšuvuma maketa izstrādi un izšuvumu. Tas ir maskas pakalpojums.
  2. ) Lai veikt tādu pasūtījumu, Pircējām jāatsūt Pārdevējam pieprasījumu uz e-pastu, kuram būs pievienots attēls un norādīts: tekstila izstrādājums uz kura būs jāveic izšuvumu, vēlamais izšuvuma izmērs, krāsas, teksts, izvietojums utt..
  3. ) Pēc pieprasījuma saņemšanas Pārdevējs izvērtēs attēla atbilstību pakalpojuma sniegšanas kritērijiem un noteiks cenu, kurā iekļauts:
   • attēla pielāgošana izšūšanas programmai, testa izšuvums;
   • izšuvuma maketa izstrāde un saskaņošana.

   Cena tiek noteikta individuāli katram attēlam un ir atkarīga no pielāgošanas darba sarežģītības un izšuvuma lieluma, dūrienu skaita, izšūšanai patērēta laika utt.

  4. ) Pārdevējs var atteikt sniegt individuālā attēla izšuvuma pakalpojumu, ja tas tehniski nav iespējams, bez papildus iemeslu izskaidrošanas.
  5. ) Izšuvuma maketa labojumi notiek saskaņā ar šo noteikumu 23.punkta nosacījumiem
  6. ) Iesniedzot attēlu izšūšanai Pircējs apzinās un nes atbildību par autortiesību ievērošanu. Pircējam jāinformē Pārdēvēju par savam autortiesībām uz attēlu, ja tādas apstiprinātas saskaņā ar LR likumdošanu, pretējā gadījumā Izstrādāts izšuvuma makets tiek uzskatīts par Pārdevēja intelektuālo īpašumu, un attēla izšuvuma maketu Pārdevējs var izmantot arī turpmāk pēc saviem nolūkiem. Jebkurā gadījumā Pircējs informēts un piekrīt tam, ka viņa attēla izšuvuma makets var būt saglabāts Pārdevēja datu bāzē, ievērojot Pārdēvēja Privātuma politikas un LR un ES normatīvo aktu noteikumus.
  7. ) Izšuvuma maketa fails netiek pārdots un paliek Pārdēvēja īpašumā, vai tiek dzēsts pēc pakalpojuma izpildes.
 29. Citi noteikumi attiecībā uz izšuvumu

  1. ) Pārdevējs nevar garantēt izšuvuma kvalitāti uz Pircēja tekstila izstrādājuma un var atteikt pieņemt tādu pasūtījumu, ja konstatēs ka audums neatbilst izšuvuma mašīnas tehniskiem parametriem. Jebkurā gadījumā Pārdevējs nenes atbildību par Pircēja tekstila izstrādājuma saglabātību izsušanas procesā un nesedz izdevumus par Pircēja tekstila izstrādājuma bojāšanu izšūšanas mašīnas mehāniskās iedarbības rezultātā. Pārdevējs apzinās un ir informēts par to.
  2. ) Komercizšuvuma (logotipu izšuvums, ševronu izgatavošana utt.) pasūtījumiem apjomam vairāk par 10 vienībām jāskatās arī sadaļas KOMERCIZŠUVUMS nosacījumus.
  3. ) Pasūtījums Izšuvumam uz cepurēm ar nagu tiek pieņemts nemazāks kā uz 20 gabaliem.
  4. ) Uz visām precēm ar izšuvumu nevar atteikties ATTEIKUMA TIESĪBAS, jo visas preces ar izšuvumiem tiek izgatavotas pēc Pircēja individuālajiem norādījumiem.
  5. ) Ja Pircējs konstatē izšuvuma neatbilstību pasūtījumam viņam jāsūt sūdzību brīvā formā uz Pārdevēja e-pastu pievienojot izšūta izstrādājuma bildi.

 30. SPECIĀLIE NOTEIKUMI. ŠŪŠANA PĒC INDIVIDUĀLIEM IZMĒRIEM.

 31. Pircējs var pasūtīt gultas veļas un citu tekstila izstrādājumu šūšanu pēc individuāliem izmēriem, atsūtot pieprasījumu Pārdevējām e-pastā.
 32. Individuālo izmēru šūšanas pakalpojums pieejams tikai tiem tekstila izstrādājumiem, kas ir pieejami Pircēja ražošanas nomenklatūrā.
 33. Izmērus var mainīt ņemot vērā 5 cm soli, piemēram nevar pasūtīt spilvendrānu 43x66, var pasūtīt 45x65. Gadījumā ja Pircējs nekorekti noradījis izmērus neņemot vērā 5 cm soli, izmēri tiks noapaļoti.
 34. Pircējs informēts, ka var būt pielietotas papildus šuves, ja auduma platums neļauj sagriezt savādāk.
 35. Pircējs informēts, ka var būt saglabāta auduma ražotāja apmales apdare.
 36. Pārdevējs nesniedz šūšanas pakalpojumu izmantojot Pircēja audumus, materiālus, kā arī nesniedz modelēšanas, piegriešanas u.c. šajā sadaļā neminētus pakalpojumus, kā arī nesniedz šūšanas pakalpojumus pēc Pircēja īpašiem norādījumiem attiecībā uz šūšanas tehniku.
 37. Uz visām precēm kuras tika izgatavotas, sašūtas pēc Pircēja individuālajiem izmēriem neattiecas ATTEIKUMA TIESĪBAS.

 38. NOSLĒGUMA NOTEIKUMI

 39. Pircējs un Pārdevējs vienojas, ka informācija, kas ir pieejama e-veikalā www.elitera.lv (tostarp, bet ne tikai, šis Distances līgums tai skaitā informācija par Atteikuma tiesībām, Privātuma politiku, Speciāliem noteikumiem, termiņiem, informācija par Pārdevēju, piedāvāto preču apraksts, kopšanas padomi utt.), tiek uzskatīta par iesniegtu Pircējam rakstiskā veidā.
 40. Pircējs veicot pasūtījumu un spiežot pogu “apstiprināt pasūtījumu”, apliecina ka pirms pasūtījuma veikšanas iepazīstas ar Preču iegādes noteikumiem, tie viņam ir saprotami un Pircējs tiem piekrīt.
 41. Visas nesaskaņas, kas ir radušās saistībā ar pirkšanas un pārdošanas līgumu starp Pircēju un Pārdevēju, tiek risinātas pārrunu ceļā. Ja nesaskaņas neizdodas atrisināt pārrunu ceļā, tās ir jārisina Latvijas Republikas tiesību aktos noteiktajā kārtībā.